NGO

Get Adobe Flash player

Wynajem lokali

Powiększ Zwykły Pomniejsz
share
opublikowano: 2014-07-16 09:54, agasior

Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego  mogą wynająć miejski lokal użytkowy na preferencyjnych warunkach na okres do 3 lat lub do 10 lat, poza trybem przetargowym lub konkursowym.

W lokalu wynajętym na preferencyjnych warunkach organizacja może prowadzić:

  • działalność pożytku publicznego, o której mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (np. działalność w zakresie pomocy społecznej, edukacji, kultury, sztuki, wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych zgodnie ze statutem organizacji)
  • działalność gospodarczą, pod warunkiem, że całość dochodów z tej działalności jest przeznaczana na działalność statutową (przy czym w przypadku spółdzielni socjalnych warunek ten uznaje się za spełniony również, gdy całość dochodów z działalności jest dzielona i przeznaczana na dalszą działalność w sposób określony w statucie).

 

Więcej informacji znajdziesz w ulotce, którą możesz pobrać TUTAJ oraz na stronie www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl

PODSTAWA PRAWNA

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W trzech dzielnicach m.st. Warszawy z myślą m.in. o organizacjach pozarządowych realizowane są postępowania dotyczące wynajmu lokali użytkowych z przeznaczeniem na działalność kulturalną, społeczną i oświatową:

 

 

Pliki do pobrania

  1. 1.
    WNIOSEK O NAJEM KOMUNALNEGO LOKALU UŻYTKOWEGO POZA KONKURSEM OFERT/POZA PRZETARGIEM
    (plik: zalacznik_nr_8.docx, rozmiar pliku: 35.5 KB)
    Pobierz